Zemaljski muzej BiH dostavio finansijski izvještaj

Zemaljski muzej BiH je 30.08.2024.godine dobio Zaključak Vlade Federacije BiH, V.broj. 1341/2024 od 29.08.2024.godine, koji je donesen  na 40. sjednici održanoj 29.08.2024.godine da u roku od 15 dana od donošenja Zaključka, Generalnom sekretarijatu Vlade Federacije Bosne i Hercegovine dostavi:

Finansijski izvještaj za 2023.godinu i prvih šest mjeseci za 2024.godine, što uključuje sve prihode i rashode, a naročito:

• pregled prihoda ostvarenih iz budžeta svih nivoa vlasti
  • pregled prihoda ostvarenih od vlastite djelatnosti
  • pregled prihoda ostvarenih od donacija (domaćih i stranih donatora)

Napominjemo da Muzej svake godine održi prezentaciju rezultata poslovanja Zemaljskog muzeja BiH, te da su svi podaci javni i mogu se pronaći na web stranici Muzeja.

Poslovanje Zemaljskog muzeja BiH oduvijek je bilo transparentno, tako je i ovaj put. U skladu sa traženim Finansijskim izvještajem za 2023.godinu i prvih šest mjeseci 2024.godine, Muzej je   dostavio Vladi Federacije BiH traženu dokumentaciju uz propratno pismo, koje objavljujemo u cijelosti.